משרד: 052-460-1221
| נייד:052-460-1221

השארת הודעה מהירה

  מפסטרת חלב

  אנחנו מכירים את הנוזל הלבן והמרענן הזה שהפך לחלק משגרת חיינו בבואנו לשתות קפה או שוקו. אבל מה אנחנו יודעים על תהליך ייצור החלב? רק זאת שאנו הולכים למכולת או לסופר, קונים קרטון חלב ומוזגים לכוס שלנו. מעטים מאתנו שמעו על מפסטרת חלב או על תהליך הפסטור. מושגים אלה שמורים בדרך כלל לרפתנים או לעובדי מחלבות, ועל תהליך הפסטור שמענו לאחרונה אולי בבית הספר היסודי בשיעורי הטבע.

  מפסטרת חלב ופסטור

  מפסטרת חלב היא מכונה חיונית שנועדה להשמיד בצורה יעילה את החיידקים הנוצרים בשעת החליבה. אלה כמה דברים שמומלץ לדעת על הפסטור והמפסטרת:

  • מדוע פסטור – הליך הפסטור המוכר לנו כיום נקרא על שם הכימאי והביולוג לואי פסטר. המדען הצרפתי גילה עוד במאה ה-19 כי חימום נוזלים כמו יין או בירה גורמים להשמדת החיידקים. מאז ועד היום משמש החידוש להשמדת חיידקים בקרב תעשיות החלב.
  • תהליך הפסטור – זהו תהליך הרתחה שמהלכו מחממים את החלב במשך כ-16 שניות בטמפרטורה שאינה עולה על 73 מעלות צלסיוס. את הפסטור עושים בדרך כלל באמצעות מפסטרת חלב שהיא מכונה מיוחדת הכוללת מרכיבים כמו מערכת קירור (שנועדה לקרר את החלב לאחר הפסטור), יכולת ערבול או רשת בתחתית המכונה.
  • לא רק פסטור – אם רוצים להאריך את חיי המדף של החלב משתמשים בתהליך העיקור. בדומה לפסטור, גם בתהליך זה משמידים את החיידקים בעזרת חימום, רק שבזמן העיקור הטמפרטורות גבוהות יותר ויכולות להגיע ל-149 מעלות.
  • מה קורה לאחר הפסטור – אחרי פעולת המפסטרת מעבירים את החלב לביצוע הפרדה. בתהליך זה מעורבת מכונה הנעה במהירות גדולה ביותר, כאשר הכוח הצנטריפוגלי שלה מפריד בין שומני החלב לחלב הרזה. השומן מצטבר באמצע המכונה ואילו החלב נזרק לצדדים. בשומן ישתמשו לייצור מוצרי חלב קשיחים כמו גבינות או חמאה, ואילו החלב הרזה נשלח להאחדת מרקם ומועבר בסופו של דבר לרשתות המזון.

  נ.א אספקת שירותים לרפתות מפסטרת חלב – הכתובת לכל מפסטרת

  נ.א אספקת שירותים לרפתות בע"מ היא חברה שיש לה ניסיון רב בתחום אספקת מכלי חלב כמו צ'ילרים, מפסטרת חלב או מערכות לחימום מים. החברה היא הנציגה היחידה בארץ של החברה העולמית Mueller המייצרת מכלי חלב. שתי החברות נמצאות זו עם זו בקשר במטרה לעקוב אחר הטכנולוגיה המשתכללת מעת לעת ולספק את הישרות הטוב ביותר לרפתות ומחלבות בארץ ובעולם.

  מפסטרת חלב

  מאמרים נוספים

  קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים