משרד: 052-460-1221
| נייד:052-460-1221

השארת הודעה מהירה

  מיכלי חלב

  כולנו אוהבים לשתות חלב טרי שקנינו רק הבוקר בסופר. אבל איך הוא מגיע אלינו? הרפתות השונות בארץ מאחסנות את החלב בתוך מיכלי חלב שונים לצורך העברתם ממקום למקום עבור ביצוע תהליכים שונים כמו עיקור או פסטור וכדי למזוג אותם לקרטוני החלב המוכרים לנו. קיימים סוגים שונים של מיכלים שנועדו לאחסן את החלב. חלקם נועדו לשמור את החלב בקירור ואחרים נועדו לחמם אותו.

  תפקידם של מיכלי חלב

  למיכלי החלב תפקידים שונים בשמירה על טריות ואיכות החלב. אלה כמה מהם:

  • קירור החלב – כדי לשמור על טמפרטורה אחידה של החלב, מוזגים את החלב לתוך מיכלי החלב המשוכללים. המיכלים עשויים מפלדת אל-חלד חזקה ובתוכם ישנה מערכת קירור משוכללת שנועדה לשמור על טמפרטורה קבועה של החלב. מיכלי הקירור באים בגדלים שונים, טווח הגדלים יכול להיות בין 100 ל-2000 ליטרים.
  • חימום החלב – לעתים יש צורך לחמם את החלב לטמפרטורה גבוהה. בתהליך הפסטור, למשל, מחממים את החלב לטמפרטורה של 73 מעלות צלסיוס בקירוב, ואילו בתהליך העיקור המחמיר יותר הטמפרטורה יכולה להגיע ל-149 מעלות צלסיוס. כדי לחמם את החלב יש צורך למקם אותו במיכלי החימום.
  • העברה – בתוך כל התהליכים השונים שעובר החלב, הוא זקוק להעברה מהליך אחד לאחר. ההעברה בתוך מיכלי חלב מתחילה עוד בשלב סיום החליבה, כאשר מעבירים את החלב לתהליך העיקור והפסטור במיכלים סגורים. כמו כן, המיכלים צריכים להיסגר באופן הרמטי, כדי למנוע חדירה של חיידקים מבחוץ.
  • שימוש במערכת בקרה – כדי לייעל את תנאי השימוש במיכלי החלב, משתמשים הרפתנים במערכת בקרה עבור המיכלים. המערכת יכולה לספק נתונים כמו טמפרטורת החלב, או מצב המיכל באותו רגע: האם הוא נמצא בשטיפה או האם מחובר אליו צינור חלב.

  נ.א אספקת שירותים לרפתות – מיכלי חלב מספקים את המכלים

  נ.א אספקת שירותים לרפתות היא חברה ישראלית המספקת ציוד לרפתות כגון מיכלי קירור מקדים, מערכות לחימום מים וכן חלקי חילוף במידת הצורך. החברה מחפשת בכל העת דרך כדי לחדש ולייעל את הציוד שלה, במטרה להביא ללקוח את הפתרון החדשני ביותר. נ.א אספקת שירותים לרפתות היא שלוחה של החברה העולמית המייצרת מיכלי חלב Mueller. חברה זו מפתחת פתרונות עבור אחסון, שטיפה וקירור של החלב כדי לקדם את תנאי שימור החלב ברפתות בארץ ובעולם.

  מיכלי חלב

  מאמרים נוספים

  קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים